O T-Mobile

T-Mobile jest jedną z największych sieci komórkowych w Polsce, świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Teraz T-Mobile wchodzi na rynek usług bankowych.

Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem firmy jest globalny koncern telekomunikacyjny Grupa Deutsche Telekom (DT), do której należą, m.in., T-Mobile i T-Systems. DT prowadzi działalność w 50 krajach na świecie i obsługuje blisko 200 mln klientów.

T-Mobile jako pierwszy polski operator, wprowadził na rynek m.in. pakietową transmisję danych GPRS, zademonstrował technologię UMTS i video-rozmowy przy użyciu telefonu komórkowego, udostępnił klientom technologię HSDPA i HSPA+, umożliwiającą bezprzewodową, szerokopasmową transmisje danych. W 2012 roku uruchomiona została usługa MyWallet, obejmująca płatności zbliżeniowe i inne usługi w technologii Near Field Communication (NFC). Jest to pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie wdrożonych komercyjnie tak zaawansowanych rozwiązań, integrujących funkcjonalności kart debetowych i kredytowych i innych usług dostępnych przez telefon. W chwili obecnej firma obsługuje ponad 15,56 mln klientów.