Aktualności

Konto Premium w T-Mobile Usługi Bankowe najbardziej korzystne dla klientów indywidualnych

Według danych serwisu Kontomierz.pl najkorzystniejszym rachunkiem bankowym dla klientów indywidualnych jest konto Premium z oferty T-Mobile Usługi Bankowe, wspólnego projektu Alior Bank i T-Mobile. Rachunek okazał się najbardziej atrakcyjny pod względem finansowym zarówno dla klienta „aktywnego”, jak i w kategorii „konto dla managera”.

Oferta T-Mobile Usługi Bankowe jest najlepszym rozwiązaniem dla klienta aktywnego zarówno  o przeciętnych, jak i wyższych dochodach. Konto Premium, które zostało wprowadzone do oferty T-Mobile Usługi Bankowe w czerwcu br., okazało się najbardziej atrakcyjne dla obu typów klientów, zapewniając najbardziej korzystny moneyback. Klienci, którzy w danym miesiącu wydadzą w dowolnych punktach handlowych i usługowych 500 zł kartą do konta bądź kartą kedytową, otrzymają zwrot na konto w wysokości 25 zł co miesiąc, czyli nawet aż 300 zł rocznie. Konto zapewnia również wiele innych przywilejów, m.in.: darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, bezpłatne wpłaty we wpłatomatach w każdej liczbie. Konto jest darmowe pod warunkiem dokonania zakupów kartą do konta lub kartą kredytową za łączną kwotę 500 zł miesięcznie.

Wyniki rankingu oparto o dwa typowe modele klientów. Osobę, która osiąga przeciętne przychody, w wysokości 2500 zł miesięcznie, utrzymuje średnie saldo na poziomie 2000 zł, w ciągu miesiąca wydaje kartą 800 zł, a także zleca przez Internet realizację 6 przelewów zewnętrznych i 7 razy korzysta z bankomatu (w tym raz z urządzenia obcej sieci) oraz klienta bardziej zamożnego (6000 zł miesięcznych zarobków, 8000 zł średniego salda), płacącego kartą 1600 zł miesięcznie, wykonującego 14 przelewów, 6 razy w miesiącu korzystającego z własnych bankomatów banku, a dodatkowo 4 razy z urządzeń należących do innych sieci (w tym raz za granicą). Na podstawie cenników poszczególnych banków obliczono roczny koszt korzystania z konta przy założeniu, że co miesiąc klient wykonuje identyczny zakres operacji.

W oparciu o dane Kontomierza.pl, ranking kont osobistych przynoszących klientom największe korzyści finansowe przygotował serwis Gazeta.pl Next.